Założenie spółki w raju podatkowym

Prowadzisz działalność gospodarczą?
Wyobraź sobie, że ktoś nagle zwalnia Cię z obowiązku regulacji wszystkich zobowiązań podatkowych. Jesteś w raju?
Bingo! A konkretnie w raju podatkowym!

Co prawda ciężko w to uwierzyć, jednak istnieją miejsca, w których przedsiębiorcy nie są zobowiązani do opłacania podatków, co bez wątpienia potęguje ich zyski.
Rajem podatkowym jest między innymi Luksemburg, Antyle Holenderskie, Cypr, Liechtenstein, Malediwy, Monako, Panama, Seszele, Wyspy Cooka, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, a także Wyspy Marshalla.
To właśnie w tych miejscach działalność prowadzi czołówka najbogatszych Polaków, ale także wielu milionerów z innych państw świata.
Cel jest prosty ograniczyć należności podatkowe, uwolnić się od kontroli służb skarbowych oraz generować jak największy dochód.

Rejestracja spółki w jednym z wyżej wymienionych państw jest prosta. Po pierwsze konieczne jest wykorzystanie umowy dotyczącej podwójnego opodatkowania, w której należy zaznaczyć iż podatki opłacane będą w kraju gdzie działalność została zarejestrowana. Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości dostępna jest lista niemal 90 krajów, z którymi Polska podpisała zgodę na takie porozumienie. Aby działać legalnie poza tymi państwami przedsiębiorca musi uzyskać zgodę Narodowego Banku Polskiego, co niestety jest bardzo trudne.
Rejestracja w raju podatkowym zajmuje od kilku dni do kilku tygodni. Co ważne jej przeprowadzenie jest całkowicie legalne, zarzuca się jej jednak brak patriotyzmu.
Słusznie?
Cóż, pozostawiam Was z tą refleksją.

 

 

 

 

Po więcej informacji o rejestracji spółek zapraszam na naszą Stronę Główną